wybierz:

SPOTKANIA Z GWIAZDAMI
SPOTKANIA Z BLISKIMI
SPOTKANIA Z NATURĄ
SPOTKANIA Z BIZNESEM
SPOTKANIA ZE SPORTEM

 

Międzyzdroje warto odwiedzić zarówno z rodziną
jak i przyjaciółmi. Szeroki wachlarz atrakcji turystycznych zapewnia różnorodność w sposobie wypoczynku.

Wychodzące w głąb morza molo oraz promenada nadmorska zachęcają do wieczornych spacerów
a liczne kawiarenki zapraszają rozgrzanych słońcem turystów do wspólnych spotkań i odpoczynku przy schłodzonym napoju czy dużej porcji lodów.

Piękna architektura, piaszczyste plaże oraz liczne imprezy kulturalne i sportowe sprawiają, że Międzyzdroje to kurort o światowym standardzie z niepowtarzalną, wyjątkową atmosferą.

pobierz ulotkę w formacie PDF

 


Międzyzdroje - warto zobaczyć:

MOLO
najdłuższe betonowe molo w Polsce. Wejścia na 395 metrowe molo strzegą dwie zabytkowe wieżyczki – jedyna pozostałość po drewnianych poprzednikach obecnej konstrukcji.

PROMENADA GWIAZD
dzieło prof. Adama Myjaka związane z organizowanym
od 1996r. Wakacyjnym Festiwalem Gwiazd. Jest to nietypowa aleja, na której utrwalono w brązie 108 odcisków dłoni artystów i 4 pomniki, upamiętniające wielkie postacie kina i teatru. Odsłonięto tu min.: ławeczkę odlaną z brązu dla uczczenia pamięci Gustawa Holoubka oraz figurę Kwinto, postaci odgrywanej przez Jana Machulskiego w filmie ,,Vabank".

PLANETARIUM
jest jednym z najbardziej nowoczesnych w Polsce. Powstało na dachu Gabinetu Figur Woskowych przy międzyzdrojskiej promenadzie. To najlepszy sposób by być bliżej gwiazd. Podczas pochmurnego wieczoru zamiast siedzieć w domu można przyjść do planetarium i podziwiać galaktyki. Planetarium może pomieścić 54 widzów. Na 7 metrowej kopule wyświetlane są za pomocą projektora trójwymiarowe obrazy pochodzące z kosmosu.

GABINET FIGUR WOSKOWYCH
wystawa woskowych postaci naturalnej wielkości ludzi
ze świata nauki polityki, sztuki i bajki. W tym samym budynku znajduje się także kino ,,Eva" oraz planetarium.

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY p.w. Św. Piotra Apostoła
z 1862 r. usytuowany na Królewskim Wzgórzu, którego wieża dominuje nad krajobrazem miasta. Architektem
był Stuler, a współautorem projektu i znaczącym sponsorem był król pruski Fryderyk Wilhelm IV. Król był wielkim miłośnikiem muzyki, dlatego wnętrze kościoła podporządkowano prawom akustyki i do dziś jest ono cenioną aulą koncertową. W kościele przy brzmieniu zabytkowych organów odbywają się koncerty części sakralnej Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej, muzyki organowej i inne.

KAPLICA Stella Matutina
z 1902r. z ryglową wieżyczką. Siedziba sióstr Boromeuszek, które pełnią swoją posługę w Międzyzdrojach nieprzerwanie od ponad 100 lat. Kaplica znajduje się przy ul. Krótkiej
w centrum miasta.

MIĘDZYNARODOWY DOM KULTURY
budynek z końca XIX w. wpisany do rejestru zabytków, usytuowany przy nadmorskiej promenadzie na łagodnym wzniesieniu przy Parku im. Fryderyka Chopina. Budynek zdobią wspaniałe elewacje i atrakcyjne wnętrza.
We wnętrzach Międzynarodowego Domu Kultury odbywają się imprezy międzynarodowe i ogólnopolskie (Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, Wakacyjny Festiwal Artystów) oraz liczne wystawy i imprezy kulturalne przez cały rok.

ULICA KOPERNIKA
z zabytkowymi domami o ciekawej architekturze charakterystycznej dla nadmorskich przedwojennych kąpielisk z przełomu XIX – XX wieku.


 

Gmina Międzyzdroje - warto zobaczyć:

WICKO-ZALESIE:

MUZEUM BRONI V-3
jedyna w Polsce ekspozycja tajnej broni niemieckiej V3,
z okresu II wojny światowej. Ekspozycja umiejscowiona
w bunkrze, gdzie były składowane pociski V3. W pobliżu bunkra znajdują się betonowe podstawy, pozostałości
po działach dalekiego zasięgu. W samym bunkrze znajduje się muzeum, gdzie zgromadzono wykopaliska terenu poligonu, pocisk V-3 oraz dokumenty przekazane
przez niemieckie archiwa wojenne.

PRZYSTAŃ "MARINA WICKO"
znajduje się obok bunkra nad jeziorem Wicko Małe, funkcjonuje od 1-go maja do końca października i oferuje: postój jachtów przy pomoście, wypożyczanie kajaków, łódek dla wędkarzy, wypożyczanie rowerów wodnych dla dzieci.

 LUBIN:

GRODZISKO ŚREDNIOWIECZNE
położone nad zalewowym klifem. Jest to pozostałość po wczesnosłowiańskim grodzie obronnym, który funkcjonował tu pomiędzy X a XII wiekiem. Od 2008 roku prowadzone są tu badania archeologiczne, znajduje się ekspozycja fragmentów ceramiki. Na wzgórzu przygotowane lunety obserwacyjne i tarasy widokowe, z których roztacza się przepiękna panorama na Zalew Szczeciński oraz Krainę 44 Wysp.

NEOGOTYCKI KOŚCIÓŁ MB Jasnogórskiej
(XIXw.) ze strzelistą ceglaną wieżą. Przed wejściem granitowa chrzcielnica z XIV w. Kościół znajduje się
przy ul. Głównej w Lubinie.

POZOSTAŁOŚCI PO CEMENTOWNI
wybudowanej przez Joachima Quistorpa w 1860 r. Rodzina Quistorpów posiadała kilka cegielni, rozległe dobra ziemskie. Z ich inicjatywy powstał szczeciński Quistorp Park – obecnie Park Kasprowicza. W okolicy przystanku PKS pamiątkowa tablica poświęcona dr Czesławowi Piskorskiemu, jednemu z największych krajoznawców Pomorza Zachodniego.

 

 
  copyright (c) Międzyzdroje 2009