wybierz:

SPOTKANIA Z GWIAZDAMI
SPOTKANIA Z BLISKIMI
SPOTKANIA Z NATURĄ
SPOTKANIA Z BIZNESEM
SPOTKANIA ZE SPORTEM
 

 

ATRAKCJE MIĘDZYZDROJÓW

Międzyzdroje to jedna z najpiękniejszych miejscowości polskiego Wybrzeża. Położona na największej polskiej wyspie – Wolin, w północno-zachodniej części województwa Zachodnio-pomorskiego. Łagodny, morski klimat, bogate w jod powietrze, dużo słońca i cieplejsza niż gdzie indziej woda w płytkiej Zatoce Pomorskiej, stwarzają świetne warunki do plażowania i wypoczynku. Międzyzdroje wraz z otaczającym je Wolińskim Parkiem Narodowym są wyjątkowym miejscem bogatym w liczne atrakcje przyrodnicze, historyczne, kulturalne.

Uwarunkowania geograficzne, walory turystyczne regionu determinują rozwój konkretnych gałęzi gospodarki. Dla Gminy Międzyzdroje najważniejszą dziedziną od wielu lat jest turystyka. Miasto dysponuje bardzo dużym zapleczem miejsc noclegowych. Właściciele obiektów hotelowych duży nacisk kładą na podwyższanie jakości i rozszerzanie wachlarza swoich usług, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów. W Międzyzdrojach istnieje bogata oferta turystyczna, baza gastronomiczna - restauracje, kawiarnie, smażalnie, bary, pizzerie. Ponadto infrastruktura sportowa (stadion, boiska, korty teni-sowe) oraz place zabaw dla dzieci, szlaki turystyczne – piesze i rowerowe.

W ostatnich latach władze Gminy postawiły na rozwój i wzmocnienie wizerunku miasta. Efektem tego są liczne ważne dla mieszkańców i turystów inwestycje, np.
Budowa i przebudowa dróg Modernizacja Punktu Informacji Turystycznej Budowa boisk wielofunkcyjnych ,,Orlik" Budowa ekologicznego placu zabaw przy promenadzie Modernizacja promenady Projekt ,,Międzyzdroje w kwiatach"

Te i wiele innych inwestycji zwiększają atrakcyjność miasta, poprawiają jego wizerunek, dzięki czemu miasto cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów. Finansowanie inwestycji pochodzi
ze środków gminnych a także z funduszy unijnych. Spójny rozwój i promocja powodują, że marka Międzyzdrojów jest rozpoznawalna w kraju
i za granicą. Ważnym aspektem dla dalszego zrównoważonego rozwoju Gminy jest pozyskiwanie inwestorów oraz sprzedaż atrakcyjnych nieru-chomości na terenie całej Gminy. Na wszystkich chętnych czekają nieruchomości zabudowane oraz niezabudowane z możliwością wykorzystania ich pod budowę mieszkaniową i turystyczną. Inwestycje firm i prywatnych osób wydatnie przyczyniają się do dalszego rozwoju miasta i podwyższenia standardu życia jego mieszkańców.
Bliskie sąsiedztwo Niemiec to kolejny argument do tego, aby inwestować i zarabiać w naszym mieście. Międzyzdroje to także ciekawie położone, bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym i inwesty-cyjnym 3 sołectwa.

SOŁECTWA - WICKO, WAPNICA, LUBIN

Tereny sołectw dzięki swojemu atrakcyjnemu położeniu nad jeziorami i wodami Zalewu Szczecińskiego są idealnym miejscem do inwes-towania w bazę wypoczynkową, mieszkaniową, rekreacyjną w otoczeniu malowniczego Wolińskiego Parku Narodowego.

Międzyzdrojskie Spotkania z biznesem to możliwość organizacji konferencji dla wielu firm, dzięki posia-daniu przez hotele sali konferencyjnych z pełnym wyposażeniem, to okazja do spotkań integracyjnych dla pracowników, które można uatrakcyjnić odwiedzając wiele ciekawych miejsc. To także bogata oferta dla potencjalnych inwestorów, którzy doce-niając potencjał Gminy Międzyzdroje pragną stać się ich ważnym elementem.

ATUTY GMINY MIĘDZYZDROJE

 • Komunikacja drogowa
  – droga krajowa nr 3 Szczecin – Świnoujście
 • Droga wojewódzka nr 102
  – Międzyzdroje – Kołobrzeg
 • Dogodna komunikacja kolejowa PKP
 • Komunikacja lotnicza
  – port lotniczy Szczecin-Goleniów 50 km
 • Droga morska – terminal promowy Świnoujście
  – 15 km ( połączenia do Szwecji, Danii i Niemiec)
 • Bliskie sąsiedztwo Niemiec
 • Tylko 1 godzina jazdy od Szczecina

 

KONFERENCJE I SZKOLENIA

Zdając sobie sprawę jak ważną rolę w funkcjonowaniu firmy odgrywają konferencje i szkolenia, stworzyliśmy dla Państwa ofertę, która ma pomóc w ich organizacji. Wystarczy, że skontaktują się Państwo ze specjalnie wyznaczoną przez nas osobą (pracownikiem Informacji Turystycznej), która przedstawi oferty poszczególnych hoteli, sprawdzi dostępne terminy, udzieli informacji o liczbie miejsc noclegowych i pomoże w wyborze oferty najbardziej spełniającej Państwa oczekiwania.

Dzięki bliskiej współpracy menedżerów i połączeniu ofert hoteli, możliwa jest organizacja konferencji i spotkań na imponującą skalę.

Ponadto bogata oferta ośrodków odnowy biologicznej, możliwość gry w golfa a przede wszystkim świeże, morskie powietrze w otoczeniu Wolińskiego Parku Narodowego z pewnością pozwolą zregenerować siły i dodadzą energii do dalszej pracy.

szczegółowe oferty konferencyjne:

pobierz ulotkę w formacie PDF


Zapraszamy do kontaktu:

Urząd Miasta i Gminy Międzyzdroje
ul. Książąt Pomorskich 5
72-500 Międzyzdroje
tel. 91 32 75 631

Referat Gospodarki
Nieruchomościami i Rolnictwa
tel. 91 32 75 632
www.miedzyzdroje.pl
um@miedzyzdroje.pl

  copyright (c) Międzyzdroje 2009